x

Saç Dökülmesi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

<h3><strong>Saç Dökülmesi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular</strong></h3>

Saç dökülmesi, günümüzde pek çok insanın yaşadığı bir problem. Farklı yaşlarda çeşitli sebeplerle ortaya çıkabilen, dış görünüşü önemli ölçüde etkileyebilen bu problem hakkında pek çok yanlış bilgi ve kafa karışıklığı mevcut. Bu yazımızda, konuyla ilgili genel bilgi sahibi olmak isteyenler için, saç dökülmesi hakkında sıkça sorulan sorulara ve yanıtlarına değindik.

Saç dökülmesi neden olur?

Saç dökülmesinin pek çok sebebi olabilir. Dökülmelerin en büyük nedeni genetik faktörlerdir. Fakat bunun yanı sıra; stres, yanlış beslenme, çeşitli cilt hastalıkları, saçkıran, kemoterapi/radyasyon terapisi, yaşlanma, kirlilik gibi çevresel faktörler, kimyasal barındıran saç ürünlerinin fazla kullanımı, ve tiroid bezlerinin yanlış çalışması gibi çeşitli tıbbi durumlar da saç dökülmesine sebebiyet verebilir.

Kadınlarda saç dökülmesi olur mu?

Dökülen saçlar yeniden çıkar mı?

Genetik faktörler dışında, genellikle saç dökülmesi geçici bir problemdir. Özellikle de saç dökülmesinin sebebi hamilelik, ilaç kullanımı ya da belli bir tıbbi durum ise, kişi normale döndüğünde saçları da eskisi gibi olacaktır. Bu gibi durumlarda saç dökülmesine karşı şampuan çeşitleri tercih edilerek süreç hızlandırılabilir. Saç dökülmesine karşı tercih edebileceğiniz, kimyasal barındırmayan, organik içerikli Halalles şampuana göz atmak için, yazının sonundaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Günlük ne ölçüde saç kaybı sağlıklıdır?

Günde 50 – 100 arası saç telinin dökülmesi normal bir durumdur. Saç dökülmesi ise, bu saç kaybından farklı olarak, artık yeni saçların uzamaması durumudur. Eğer normalde fazla saç kaybı yaşadığınızı düşünüyorsanız, bir dermatoloğa görünüp durumu netleştirebilirsiniz.

Fazla saç taramak saç dökülmesine sebep olur mu?

Tarama, saçlar için zararlı bir işlem değildir. Dolayısıyla düzenli olarak saçlarınızı taramanızda bir problem yoktur. Fakat saç fırçası kullanmak ya da sert bir şekilde taramak saçlarınızı kopartmanıza sebep olabilir. Özellikle de saçlarınız ıslakken, agresif bir şekilde fırçalamak saçınıza zarar verecektir.

Saç stili tercihi dökülmeye sebep olur mu?

Kadınlarda bazı saç stilleri, saçları yorabilir. Örneğin sıkı bir şekilde yapılan at kuyruğu ve örme gibi stiller, saçlara gereğinden fazla kuvvet uygulayacağından, özellikle de uzun süreli kullanımlarda saçı yıpratıp dökülmeye neden olabilirler.

Kepek oluşumu saç dökülmesine sebep olur mu?

Saçlarda kepek oluşumu direkt olarak saç dökülmesine sebebiyet vermez. Bununla birlikte, ileri durumlarda, kepek olarak bilinen deri pulları kaşınmaya yol açabilir. Agresif kaşıma da saç foliküllerine (saçın içinde büyüdüğü yapı) zarar verebilir, ve çeşitli dermatolojik problemleri ortaya çıkarabilir. Kısacası, kepek saç dökülmesi yapmasa da, aşırı kaşıma saç dökülmesine saçı zayıflatabileceğinden dökülme riskini artırabilir.

Saç dökülmesine ne iyi gelir?

Saç dökülmesine karşı uygulanabilecek, saç dökülmesinin tipine göre de tercih edilebilecek birden fazla yaklaşım mevcuttur. Örneğin saçların geri kazanılamayacağı durumlarda saç ekim işlemi tercih edilmekte, pek çok kişi bu işlemden olumlu sonuçlar almaktadır. Ayrıca Hindistan cevizi yağı, Omega yağ asitleri bakımından zengin balık yağı ve ginseng gibi evde uygulanabilecek yöntemler de mevcuttur.

Bunların yanı sıra, saçların yeniden sağlığına kavuşabileceği saç dökülmesi tiplerinde, saç dökülmesi karşıtı şampuanlar sıklıkla tercih edilmektedir. Online mağazamızda bulabileceğiniz bu şampuan çeşitleri, saç dökülmesi problemine etkili bir çözüm sunmaktadır.  Aşağıdaki bağlantıyı kullanarak, Halalles Saç Dökülmesine Karşı Şampuan ürününü inceleyebilirsiniz.

Halalles Saç Dökülmesine Karşı Şampuan

Eğer saç dökülmesi problemi yaşadığınızı düşünüyorsanız, en sağlıklı yaklaşım için önce doktorunuza danışmanızı tavsiye ederiz.

Diğer Blog Yazılarımız

Saçlarda Kepek Oluşumu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kepek, çok ciddi bir durum olmasa da pek çok kişinin yaşadığı ve özellikle de görsel açıdan bazen son derece rahatsız edici olabilen bir problem. Bu blog yazımızda, kepekten, neden oluştuğundan ve gidermek için yapılabileceklerden kısaca bahsettik.

Saç Dökülmesi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Saç dökülmesi, günümüzde pek çok insanın yaşadığı bir problem. Farklı yaşlarda çeşitli sebeplerle ortaya çıkabilen, dış görünüşü önemli ölçüde etkileyebilen bu problem hakkında pek çok yanlış bilgi...

Saçlarınıza Zarar Veren 5 Şey

İyi saç bakımı, yalnızca doğru ürün tercihlerinden ibaret değil. Stil tercihlerinden saçımıza yaptığımız/yaptırdığımız uygulamalara ve yıkama alışkanlıklarımıza kadar saçlarımızın sağlığına etki eden pek çok faktör var ve yanlış kararlar vererek farkında...

Daha Sağlıklı Saçlar İçin Önemli 4 Vitamin

Doğru beslenmek ve belli başlı vitaminleri gerektiği miktarlarda almak, vücudumuzun geneli için olduğu gibi saçlarımız için de oldukça önemli. Öyle ki, saç dökülmesine sebep olabilecek pek çok faktörden bir tanesinin de yetersiz...

Saç Spreyi, Jöle ya da Köpük… Sizin İçin İdeal Ürün Hangisi?

Saç spreyi, jöle ve köpük saçlarına şekil vermek isteyen kadın – erkek hemen her yaştan pek çok kullanıcı tarafından tercih edilen ve düzenli olarak kullanılan ürünler. Peki doğru şekilde kullanıldığında üçü de etkili...

Yaz Ayları İçin Saç Bakım İpuçları

Güneş ışınları sağlığımız için faydalı ve gerekli olsa da, belli bir miktardan ötesi cildimiz için olduğu gibi saçlarımız için de zararlı olabilir. Tuzlu deniz suyunun ve klorlu havuz suyunun da saçlar için yıpratıcı olabileceğini...

Doğru Şampuan Seçimi Nasıl Yapılır?

Şampuan seçimi; sağlıklı, hacimli, yumuşak ve parlak saçlara ulaşmak için oldukça önemlidir. Piyasada birçok farklı amaca uygun şampuan, saç kremi ve saç bakım ürünleri mevcuttur. Bu kadar ürün arasından doğru şampuanı...

Kadınlarda Saç Dökülmesinin Sebepleri Nelerdir

Günlük hayatta çoğu zaman saçınızın döküldüğüne şahit olursunuz. Yastığınızda, duştan çıktığınızda ve saçınızı taradığınızda dökülen saçları görebilirsiniz. Bu durumda herhangi bir anormallik yoktur. Hatta günde 50 -...
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.