x

Yaz Ayları İçin Saç Bakım İpuçları

Güneş ışınları sağlığımız için faydalı ve gerekli olsa da, belli bir miktardan ötesi cildimiz için olduğu gibi saçlarımız için de zararlı olabilir. Tuzlu deniz suyunun ve klorlu havuz suyunun da saçlar için yıpratıcı olabileceğini düşünürsek, yaz aylarında -özellikle de tatile gidenler için- saçlar kısa sürede sönük, yıpranmış bir hal alabilir. Tabii ki güneşli günlerde de saçlarımızı olabildiğince canlı ve sağlıklı tutmak için yapabileceklerimiz mevcut. Yazının geri alanında, yaz aylarında uygulayabileceğiniz saç bakım ipuçlarını bulabilirsiniz.

Saç Spreyi, Jöle ya da Köpük… Sizin İçin İdeal Ürün Hangisi?

Saç spreyi, jöle ve köpük saçlarına şekil vermek isteyen kadın – erkek hemen her yaştan pek çok kullanıcı tarafından tercih edilen ve düzenli olarak kullanılan ürünler. Peki doğru şekilde kullanıldığında üçü de etkili sonuçlar verebilen bu ürünler birbirleriyle kıyaslandığında nasıl bir tablo çıkıyor, hangi şekilde kullanılmaları daha uygun ve hangisi sizin için ideal? Bu sorunun cevabını yazının geri kalanında bulabilirsiniz.

Daha Sağlıklı Saçlar İçin Önemli 4 Vitamin

Doğru beslenmek ve belli başlı vitaminleri gerektiği miktarlarda almak, vücudumuzun geneli için olduğu gibi saçlarımız için de oldukça önemli. Öyle ki, saç dökülmesine sebep olabilecek pek çok faktörden bir tanesinin de yetersiz beslenme olduğu düşünülmektedir. Bu blog yazımızda, saçlarınızın sağlığı için önemli olan -aynı zamanda genel sağlığınız için de yeterli miktarda almanız gereken- 4 temel vitaminden bahsedeceğiz.

Kış Ayları İçin Saç Bakım Önerileri

Yaz aylarında deniz, havuz ve güneşin saçları yıprattığı gibi kış aylarında da kuru ve soğuk hava saçlarınızın eski parlaklığını kaybetmesine sebep olabilir. Kış aylarında rüzgâr, yağmur ve soğuk gibi sert hava koşullarıyla iç mekânlardaki sıcak hava arasındaki değişim saçlarınıza nemini kaybettirebilir. Bu durum da daha kuru ve kırılgan saçlara neden olur. Saçlarınızın parlaklığını ve yumuşaklığını kaybettiği bu aylarda kabarık, kuru ve elektriklenmiş saç görüntüsünden kurtulmak istiyorsanız saç bakımınıza ekstra özen göstermeniz şarttır. Bu içeriğimizde, kış aylarında uygulayabileceğiniz saç bakım önerilerimizi bulabilirsiniz.

Saçlarınıza Zarar Veren 5 Şey

İyi saç bakımı, yalnızca doğru ürün tercihlerinden ibaret değil. Stil tercihlerinden saçımıza yaptığımız/yaptırdığımız uygulamalara ve yıkama alışkanlıklarımıza kadar saçlarımızın sağlığına etki eden pek çok faktör var ve yanlış kararlar vererek farkında bile olmadan saçlarımıza zarar vermemiz gayet mümkün. Bu blog yazımızda, saç sağlığınız için zararlı olabilecek etkenler arasından öne çıkanlara değindik.

İşte saçlarınıza zarar veren 5 şey:

Saçlarda Kepek Oluşumu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kepek, çok ciddi bir durum olmasa da pek çok kişinin yaşadığı ve özellikle de görsel açıdan bazen son derece rahatsız edici olabilen bir problem. Bu blog yazımızda, kepekten, neden oluştuğundan ve gidermek için yapılabileceklerden kısaca bahsettik.

1 2
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.